Analýza - Návrh - Design - Kódování - Vývoj - Marketing

Jackery.cz a Jackery.sk

Chceme sbírat zkušenosti a poznat e-commerce i z vaší strany (tedy ze strany klienta). Proto na vlastní pěst od A do Z provozujeme oficiální e-shop globální značky Jackery pro ČR a SR.

Jackery v kostce

Jackery je americký výrobce powerbanek, který se dnes se věnuje hlavně přenosným bateriovým stanicím pro cestovatele, fotografy a dobrodruhy. Ti je milují, protože udrží všechna jejich zařízení naživu, ať už jsou kdekoli. Značka vznikla v roce 2012 v Silicon Valley a postupně se stala jedním z lídrů v odvětví cestovních powerbanek. V součastnosti patří na americkém Amazonu ve své kategorii k bestsellerům.

O realizaci

Chtěli jsme poznat radosti a strasti e-commerce také z druhé strany (té vaší), nikoli pouze ze strany poskytovatele řešení. I proto jsme přišli s nápadem oficiálního e-shopu a zastoupení značky Jackery (zatím) pro ČR a SR. S nápadem jsme šli za klukama z ILICO, kteří se zabývají importem produktů ze zahraničí. Ti nám vyjednali deal u výrobce a měli jsme zelenou. Od prosince 2019 provozujeme od A do Z e-shop pro dva trhy.

Co v projektu hlavně řešíme

Vydefinování obchodního modelu

Vydefinování obchodního modelu

Kluci z ILICO produkty objednají, dovezou, proclí, dostanou k nám. Jsou naší spojkou mezi Jackery USA a námi. Nejsme u nás výhradní prodejci, v dnešní době jde však 90 % dovezeného sortimentu právě nám. Jackery nás propaguje jako oficiální prodejce pro tuzemský trh a dovoluje nám využívat jejich marketingové materiály.

Marketing, spolupráce, influenceři

Marketing, spolupráce, influenceři

Marketing máme ze 100 % v našich rukách. A to jak správu, tak kreativu. Co si vymyslíme, to bude. Staráme se o PPC, Facebook, Instagram, zbožové srovnávače, SEO, řešíme výstavy... Nedílnou součástí marketingu je u projektu spolupráce s ambasadory a influencery, podpora expedic, zajišťování recenzí a testů.

Logistika a expedice

Logistika a expedice

Řešíme si packaging produktů, komunikaci s dopravci, objednání svozů a předání zboží, vratky a reklamace. Učíme se optimalizovat skladové zásoby, aby nám fungovalo cash flow. Komunikujeme s dodavatelem o dodání zboží, řešíme s ním problémy v dovozu, třeba když nám celníci podrží zboží o 14 dní déle. :)

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora

I v malém týmu jsme museli zavést procesy, aby v podpoře byl nějaký systém. Rozdat si zodpovědnosti, pole působnosti i zastupitelnost. Na e-mailu, telefonu i sociálních sítích řešíme technické dotazy na produkty a dodání, vratky, reklamace, fakturace. Když je třeba, komunikujeme přímo s Jackery.

Perfektní znalost produktů a cílovky

Perfektní znalost produktů a cílovky

Uvědomili jsme si, že musíme o produktech vědět 5x více než běžný uživatel. Dostáváme dotazy od fotografů, cestovatelů, outdoor nadšenců, kutilů, mladých i starších, od žen i mužů. Každý chce náš produkt, každý ho chce používat trochu jinak a zajímá ho něco jiného. A my to musíme vše znát, stali jsme se odborníky.

Multiměnovost a multijazyčnost, zahraničí

Multiměnovost a multijazyčnost, zahraničí

Aktuálně provozujeme českou a slovenskou mutaci webu. Řešili jsme překlady z angličtiny do češtiny, z češtiny do slovenštiny. Jelikož se na nás obrací zákazníci z celé Evropy, aktuálně jednáme o verzi pro celou Evropu a zastoupení pro další země, abychom mohli poptávce vyhovět.

Roky se snažím na zahraničních trzích hledat úspěšné produkty, které tu zatím nejsou, ale mají potenciál a jinde už fungují. Mám radost, že jsme se dali s lidmi z Elasticru dohromady a společně budujeme oficiální brand Jackery u nás. A mám radost, že nám fandí až z USA!
Jan radil, zakladatel ILICO
Jan Radil
zakladatel společnosti ILICO.io
Jsem rád, že jsme se dostali v e-commerce také na druhou stranu barikády. Tým teď vidí byznys i z druhé strany, učí se novým věcem a určitě tyto zkušenosti zúročí při práci s klienty. Je důležité totiž vidět e-commerce i očima klienta, ne jen z pozice vývojáře, designera či markeťáka..
Jan Prokeš, ředitel Elasticr
Jan Prokeš
ředitel Elasticr