Analýza - Návrh - Design - Kódování - Vývoj - Marketing

Jackery.cz a Jackery.sk

Chceme sbírat zkušenosti a poznat e-commerce i z vaší strany (tedy ze strany klienta). Proto na vlastní pěst od A do Z provozujeme oficiální e-shop globální značky Jackery pro ČR a SR.

Jackery v kostce

Jackery je americký výrobce powerbanek, který se dnes se věnuje hlavně přenosným bateriovým stanicím pro cestovatele, fotografy a dobrodruhy. Ti je milují, protože udrží všechna jejich zařízení naživu, ať už jsou kdekoli. Značka vznikla v roce 2012 v Silicon Valley a postupně se stala jedním z lídrů v odvětví cestovních powerbanek. V součastnosti patří na americkém Amazonu ve své kategorii k bestsellerům.

O realizaci

Chtěli jsme poznat radosti a strasti e-commerce také z druhé strany (té vaší), nikoli pouze ze strany poskytovatele řešení. I proto jsme přišli s nápadem oficiálního e-shopu a zastoupení značky Jackery (zatím) pro ČR a SR. S nápadem jsme šli za klukama z ILICO, kteří se zabývají importem produktů ze zahraničí. Ti nám vyjednali deal u výrobce a měli jsme zelenou. Od prosince 2019 provozujeme od A do Z e-shop pro dva trhy.

Co v projektu hlavně řešíme

Kompletní propojení s ERP ESO9

Vydefinování obchodního modelu

Kluci z ILICO produkty objednají, dovezou, proclí, dostanou k nám. Jsou naší spojkou mezi Jackery USA a námi. Nejsme u nás výhradní prodejci, v dnešní době jde však 90 % dovezeného sortimentu právě nám. Jackery nás propaguje jako oficiální prodejce pro tuzemský trh a dovoluje nám využívat jejich marketingové materiály.

Více než 25 cenových pravidel

Marketing, spolupráce, influenceři

Marketing máme ze 100 % v našich rukách. A to jak správu, tak kreativu. Co si vymyslíme, to bude. Staráme se o PPC, Facebook, Instagram, zbožové srovnávače, SEO, řešíme výstavy... Nedílnou součástí marketingu je u projektu spolupráce s ambasadory a influencery, podpora expedic, zajišťování recenzí a testů.

Jednoduché opakované nákupy

Logistika a expedice

Řešíme si packaging produktů, komunikaci s dopravci, objednání svozů a předání zboží, vratky a reklamace. Učíme se optimalizovat skladové zásoby, aby nám fungovalo cash flow. Komunikujeme s dodavatelem o dodání zboží, řešíme s ním problémy v dovozu, třeba když nám celníci podrží zboží o 14 dní déle. :)

Multiměnovost a Dropshipping

Zákaznická podpora

I v malém týmu jsme museli zavést procesy, aby v podpoře byl nějaký systém. Rozdat si zodpovědnosti, pole působnosti i zastupitelnost. Na e-mailu, telefonu i sociálních sítích řešíme technické dotazy na produkty a dodání, vratky, reklamace, fakturace. Když je třeba, komunikujeme přímo s Jackery.

Měrné jednotky a ceny doprav

Perfektní znalost produktů a cílovky

Uvědomili jsme si, že musíme o produktech vědět 5x více než běžný uživatel. Dostáváme dotazy od fotografů, cestovatelů, outdoor nadšenců, kutilů, mladých i starších, od žen i mužů. Každý chce náš produkt, každý ho chce používat trochu jinak a zajímá ho něco jiného. A my to musíme vše znát, stali jsme se odborníky.

Propojení s pobočkami

Multiměnovost a multijazyčnost, zahraničí

Aktuálně provozujeme českou a slovenskou mutaci webu. Řešili jsme překlady z angličtiny do češtiny, z češtiny do slovenštiny. Jelikož se na nás obrací zákazníci z celé Evropy, aktuálně jednáme o verzi pro celou Evropu a zastoupení pro další země, abychom mohli poptávce vyhovět.

Jackery detail produktů
Jackery vypis produktu
Jackery homeopage
Roky se snažím na zahraničních trzích hledat úspěšné produkty, které tu zatím nejsou, ale mají potenciál a jinde už fungují. Mám radost, že jsme se dali s lidmi z Elasticru dohromady a společně budujeme oficiální brand Jackery u nás. A mám radost, že nám fandí až z USA!
Jan radil, zakladatel ILICO
Jan Radil
zakladatel společnosti ILICO.io
Jsem nadšený, že jsme se dostali v e-commerce také na druhou stranu barikády. Tým teď vidí byznys i z druhé strany, učí se novým věcem a určitě tyto zkušenosti zúročí při práci s klientem. Já osobně si komunikaci se zahrančním výrobcem, dodavatelem a řešení expanze do zahraničí.
Jan Prokeš, ředitel Elasticr
Jan Prokeš
ředitel Elasticr