PHP/Symfony developer

15 min.
PHP/Symfony developer

Super, doklikal ses až sem. Hledáme tě, symfoňáku. A je naprosto, jedno jestli se cítíš juniorsky nebo seniorsky :) Chceme s tebou povýšit naší e-commerce platformu o nějaký ten level výše.

Pár slov o nás, ať si uděláš představu

Jsme Elasticr. A všechno, co u nás budeš dělat, se u bude točit okolo Elasticr Frameworku. Ten je naším vlastním řešením a platformou pro kompletní tvorbu středních a větších e-shopů a řízení e-shopových skladů a distribuce. Abychom ho vypiplali k dokonalosti, investovali jsme do něj k dnešnímu vývoji tisíce hodin a miliony korun. 

Šijeme e-commerce řešení na klíč

Unikátní jsme v tom, že dokážeme e-commerci vyřešit pro klienta na klíč od A do Z. Tedy od analýzy, strategie a designu, přes vývoj a kódování až po vyřešení procesů na skladu a marketing.

Klient tak může mít všechno pod jednou střechou a díky Elasticr Frameworku i v jednom systému (sklady + e-shop).

Máme hlavně dlouhodobé spolupráce. Roky se staráme o B2C/B2B e-shop Mateze - největšímu prodejci ložisek v ČR, pro ČSOB zase vyvíjíme uzavřený e-commerce portál na míru. Přes námi řízené sklady projdou ročně milióny kusů zboží, které se díky nám nikde neztratí a v pořádku dorazí k zákazníkovi.
 

Na čem si s námi mákneš

Už léta děláme e-shopy pro naše zákazníky. Vzali jsme to nejlepší od každého, drobek tady, komponentu támhle a vytvořili flexibilní e-commerce platformu Elasticr, kterou implementujeme zákazníkům formou pronájmu s možností rozšíření přes placené moduly.

 • optimalizujeme výkon, aby hravě zvládl prodávat i desetitisíce produktů
 • denně synchronizujeme statisíce produktů
 • rozvíjíme REST Api pro komunikaci s přidruženými systémy
 • pro vyhledávání používáme Elasticsearch, aby se uživatelé rychleji dostali k produktům
 • zjednodušujeme si život automatizacemi od kontroly kódu až po nasazení na produkci

Pokud tě nebaví frontend, nevadí, kolegu na to máme, který si tyká s Bootstrap 4, pěkně v SASSu. A o buildování se stará Webpack. Kde bude jaký čudlík také řešit nemusíš (pokud nechceš), od toho máme produkťáka a UX designéra.

Výsledky tvojí práce ocení Hamé, Tescoma nebo ČSOB.

Jak to děláme my

Kód, který se třpytí

Všichni toužíme po přehledném a kvalitním kódu. Děláme Code review a ty tak můžeš dostat zpětnou vazbu od zkušenějšího kolegy nebo omrknout jeho kód a zjistit tak finty, které dělá on.

Vyvíjíme v PHP 7.4 a platformu s tebou chceme posunout o level výše na Symfony 5.2. Většinu z nás najdeš bušit do PHPStormu. Mimoto si zaverzuješ v Gitu, zakusíš MySQL, Elasticsearch a Doctrine2. Protože si už dále nechceme rvát vlasy, tak píšeme unit testy i end-to-end testy.

Nebaví nás rutinní činnosti, co můžeme tak zautomatizujeme. Máme bleskový release cyklus a nové feautury tak můžeme nasazovat mnohem častěji.

O dobrého člověka tu zavadíš

Honza, náš šéfík, je bývalý vývojář, seděl tu s námi a programoval. Rozumí tomu, co děláš, a tak ze strany byznysu dokáže dobře komunikovat požadavky, jít k věci a konzultovat s tebou řešení.

U nás nejsme žádní samotáři, ale jedeme pěkně týmově, agilně. Plánujeme, spolupracujeme, zpětně vyhodnocujeme, co bychom mohli v našich procesech zlepšit a jaké nástroje nebo technologie do našich procesů zapojit. K tomu nám dopomáhej JIRA.

Nehrajeme si na stroje ve fabrice, snažíme se budovat přátelské prostředí, podpořit tvůj názor, přijímat změny na zlepšení, tak aby se nám všem ve firmě dobře pracovalo. Obohacujeme se o mimopracovní zážitky – chodíme si posedět na pivo, děláme herní večery s deskovkami, sbližujeme se na teambuildingu u hraní golfu nebo lyžování.

Jsme fakt fajn

 • Dáme ti příspěvek na sportovní aktivity, abys byl zdravý a dlouho nám vydržel.
 • Pravidelně si zveme špičky ve svém oboru k nám na školení. Je to podle chuti a výběr nechává šéf vždy na nás. Už u nás byl Jirka Knesl, Michal Michálek, René Stein nebo Zuzi Šochová.
 • Investujeme čas i do tvého samostatného rozvoje. Můžeš si vybrat školení speciálně pro tebe a zajet si na něj do Prahy.
 • Jezdíme se vzdělávat a networkovat na konference. Byli jsme třeba na Agile Prague nebo Shopexpu.
 • O patro níž do Hubbru můžeš zaskočit co druhý týden na přednášky z oblasti IT, marketingu, osobního rozvoje a cestování.
 • Pracujeme pružně. Ty sám víš, kdy jsi nejproduktivnější. Nejvíc kooperujeme mezi 9 a 15 h a každý den v 10 h máme stand-up.

Neváhej a spoj se s námi

 • Pracovat budeš v moderních, fungl nových kancelářích v centru Havlíčkova Brodu: Komtesa Center, Masarykova 2853
 • Odměníme tě dle tvých schopností a tvého nasazení. Šikovné a aktivní lidi si umíme hýčkat.

Napiš nám o sobě pár řádků a spolu se životopisem nám je zašli na info@elasticr.cz. Nebudeme se zlobit ani za zaslání odkazu na tvůj Linkedin nebo Github profil nebo odkaz na jiné sítě. Rádi se o tobě dozvíme něco víc.

Anebo ještě lépe. Stav se za námi podívat. Prohlédneš si kanceláře, poznáš tým a uvidíš na čem makáme.

Kam dál?
Tipy a inspirace, které vám rozšíří obzory
Jak na analytiku a měření e-shopu
E-shop bez měření je jak šachovnice bez královny
5 min.

„Tady se kopík zase utrhl, jaká šachovnice?" Zkuste ale vyhrát šachovou partii s průměrným šachistou, když byste neměli královnu. Dřív nebo později prohrajete. A takovou roli má analytika e-shopu. Můžete dlouho hrát, můžete i někoho porazit, ale bez kvalitních dat dlouhou partii nevyhrajete. A jelikož je dáma vznešená figura, musíte při všem tom měření samozřejmě dodržovat platnou legislativu, GDPR a český zákon o elektronické komunikaci. Co v e-shopové analytice měřit a jak na to?
 

Beneš & Michl: E-shop bez brandu je jako sex bez orgasmu
Beneš & Michl: E-shop bez brandu je jako sex bez orgasmu
15 min.

Je 14:15 a na Google Meet vytáčím Jakuba Michla a Jana Beneše, majitele stejnojmenné růžové agentury Beneš & Michl. Sotva se pozdravíme, kluci mě informují, že za mě vymysleli titulek. Trochu se zdráhám, ale pak mě ujišťují, že lepší přirovnání prostě nevymyslí. Stejně jako milenec, i e-shop může mít slušný výkon, ale měl by se snažit dodat i tu třešničku na dortu, to opravdové uspokojení. Ono se mu to totiž mnohokrát vrátí. A jak se tedy stát tím nejlepším a opěvovaným milencem pro vaše zákazníky?

Jak jsme v karanténě spustili nejrychlejší IT projekt v historii ČSOB
Jak jsme v karanténě spustili nejrychlejší IT projekt v historii ČSOB
15 min.

Při troše štěstí nemusí Covid-19 byznys (pouze) zkomplikovat, ale může přinést i příležitost vyřešit klientovi problémy, které ještě před karanténou ani netušil, že má. ČSOB patří už roky mezi naše nejvýznamnější klienty a aktuální situace samozřejmě ovlivnila i je. Banka se na nás obrátila, abychom ji co nejrychleji vyřešili problém s eLearningem, který jí vznikl přehozením většiny zaměstnanců na home office. O co šlo?

Rádi pomůžeme s e‑commerce i Vám, ozvěte se.
Domluvit schůzku