Jak probíhá tvorba e-shopu na míru

Celým procesem tvorby projdeme krok po kroku společně. Od prvního potřesení rukou až po slavnostní spuštění vašeho nového e-shopu. Těšíme se, že se stanete aktivním členem týmů. Podívejte se, jak při realizaci postupujeme a co můžete od naší spolupráce očekávat.

Řešení pod jednou střechou

Vše řešíme pod jednou střechou

Přehledná dokumentace

Připravíme přehlednou dokumentaci

Agilní vývoj

Změny nám nevadí, pracujeme agilně

Zákazník na prvním místě

Přínos pro zákazníka je na prvním místě

První fáze - seznámení se

01

Vstupní fáze - seznámení se

Na začátku každé spolupráce se osobně seznámíme. Na společném workshopu nás budete zajímat hlavně vy. Chceme zjistit co děláte, proč to děláte a jak to děláte. Co vás baví, co vám funguje a co vás naopak trápí. Zajímá nás, jaké máte od e-shopu a naší spolupráce očekávání. Čím více se toho od vás dozvíme, tím lépe. Po schůzce odjíždíme se spoustou informací a pokud souhlasíte, pustíme se do práce, tedy do přípravy dokumentace a analýzy.

Druhá fáze - příprava dokumentace

02

Analýza a příprava dokumentace

Vyplníme vstupní analýzu, která mapuje váš aktuální stav. Současně detailně studujeme váš obor podnikání. Posvítíme si na konkurenci, prodejnost i specifika trhu. Pokud to jde, ptáme se vašich zákazníků. Na základě všech informací vytvoříme projektovou dokumentaci a definujeme MVP. Dokumentaci si můžete představit jako návrh hotelu od projektanta, který zohledňuje potřeby pro provoz hotelu, ale hlavně potřeby budoucích zákazníků. Součástí dokumentace je návrh obchodní i marketingové strategie. Obsahuje také řešení vnitřních procesů jako je logistika, fakturace či propojení s ERP. Samozřejmě v ní najdete i rozsah prací, rámcový harmonogram a finanční rozpočet. Po schválení se vrhneme do další fáze, ve které položíme pevné základy úspěšného e-shopu.

Třetí fáze - předvývojová fáze

03

Předvývojová fáze

Zjistíme co a jak zákazníci ve spojitosti s vaším produktem hledají. Budeme zkoumat, jaké potřeby a očekávání ve spojitosti s vaším produktem zákazníci mají. Připravíme informační strukturu celého e-shopu. Navrhneme vhodný obsah, který ocení lidé i vyhledávače. Píšeme texty pro kategorie, produkty, ale i blog či e-maily. Načrtneme prototyp e-shopu, který použijeme pro testování s vámi i uživateli. Nakonec se na skicy vrhne naše designerka, která dbá především na přehlednost uživatelskou přívětivost e-shopu. V této fázi zkrátka připravujeme půdu našim vývojářům.

Čtvrtá fáze - vývoj

04

Vývojová fáze

Pevné základy od byznys týmu jsou hotové, teď je potřeba e-shopu vdechnout život a vybavit ho čistým kódem. Na projekt vypouštíme tým programátorů a kodérů, kteří e-shop staví na zbrusu novém Elasti.cr Frameworku. Oživujeme design a navržené funkce. Napojujeme e-shop na váš informační systém, platební brány a dopravce. Řešíme certifikáty, servery, sklady a logistiku, účetnictví, feedy i administraci. Nezapomínáme ani na bezpečnost a testy. Na konci této fáze se můžete těšit na hotovou funkční aplikaci.

Pátá fáze - spuštění e-shopu

05

Fáze spuštění e-shopu

Je to tady. Už jen pár dní a budete se moci chlubit svým novým e-shopem. Předtím než ho spustíme, vše ještě jednou důkladně otestujeme. Zkontrolujeme přenos veškerých dat, servery, zakládání objednávek, funkčnost plateb… zkrátka všechno. Pro jistotu nasazujeme i monitoring a nástroje, díky kterým možné nedostatky po spuštění odhalíme. Jakmile jsou všechny kontrolky zelené, pogratulujeme si a slavnostně váš nový e-shop spustíme.

Šestá fáze - spolupráce po spuštění

06

Fáze po spuštění

Jeden velký krok máme úspěšně za sebou. E-shop běží, návštěvnost i obrat stoupá a s tím také požadavky na váš byznys. Nespí ale ani konkurence. A možná vidíte, že by šla zlepšit rychlost distribuce, zákaznická podpora nebo jiný vnitřní proces. A proto jsme tu pořád s vámi jako partneři. Pomůžeme zákazníkům nákup na vašem e-shopu zjednodušit a zpříjemnit. Rádi pod svá bedra převezmeme přípravu kampaní, správu výkonnostního marketingu, zbožové srovnávače nebo třeba tvorbu obsahu. Stačí se jen ozvat. E-commerce je neskutečně široká disciplína a my vám chceme uvolnit ruce, abyste mohli dělat to, v čem jste nejlepší - v podnikání.

Neváhejte se nám ozvat, budeme rádi

Máte ohledně spolupráce či samotného e-shopu nějaký dotaz?


Maximální velikost nahrávání: 3,00 MB
Vaše kontaktní údaje využijeme výhradně pro komunikaci ohledně společné konzultace či nezávazné poptávky v souladu s legislativou o zpracování osobních údajů.